אטרקציות – מהישן ועד החדשני

מאז שהיינו קטנים, תמיד הצלחנו למצוא דבר מה שיעזור לנו להעביר את הזמן בצורה מהנה. בכל שנה הגיע להיט אחר, ובמרוצת השנים היינו עדים לשינויים מרחיקי לכת בפעילויות השונות. כיום, יש מגוון אטרקציות חדשניות העוסקות בדבר שלא מפסיק להתפתח בכל עת, והוא כמובן טכנולוגיה.

הילדים הקטנים של היום, בגילאי יסודי ומעלה, לא מכירים היטב את הפעילויות ה"עתיקות" שאנחנו התלהבנו מהן כל כך, כמו חוגי יצירה פשוטה ואפילו משחקים כמו גומי או קלאס. בשבילם, אטרקציות הן כל מה שקשור למחשוב וטכנולוגיה.

אבל היו תקופות בהן אטרקציות לא כללו שימוש בטכנולוגיה, מלבד הדברים הבסיסיים ביותר כמו חשמל. לפעמים אפילו חשמל לא היה נחוץ כדי לעשות פעילות מהנה, למשל בילוי בגן השעשועים השכונתי.

עם השנים, החלו להופיע אטרקציות מעט מתוחכמות יותר (היום הן נחשבות "פאסה")- מתחמי ארקייד שהיו בהם שלל מכונות משחק. חלק מהמכונות נחשבו ללהיט בזמנו; מדובר כמובן במכונות שנועדו לדמות נהיגה במכונית מרוץ או אופנוע, ולמעשה כל מכונה שכזו עבדה עם חיישנים שקלטו את תנועות הגוף שלנו והציגו אותן על גבי המסך.

אטרקציות היום?

היום אפשר למצוא אטרקציות טכנולוגיות חדשניות במיוחד, שלעולם לא דמיינו לעצמנו שיום אחד יהיו. חלק מהן מזכירות במידה רבה את מכונות המשחק עם החיישנים, ניקח לדוגמא את כל המשחקים של wii, שאיתם כל אחד מאתנו יכול להיות אפילו נגן גיטרה גם ללא ניסיון או רקע בניגון על גיטרה.

אפילו מרכזי מבקרים רבים היום כוללים טכנולוגיה חדשנית. כמובן שהמרכזים ה"רגילים" עדיין איתנו והם מושכים אליהם עשרות אלפי מבקרים מדי שנה, ואף יותר, אך אליהם התווספו מרכזים שעוסקים בטכנולוגיה.

מה קרה לאטרקציות לאורך השנים?

מה הביא לשינוי בתפיסה שלנו את האטרקציות? אין ספק שהטכנולוגיה התקדמה בצעדי ענק, ומשום כך היא מקבלת מעמד מיוחד בחברה המערבית. על כן, אנשים בכל הגילאים מסוקרנים ממנה ורוצים ללמוד אותה ולהשתמש בה בכל דרך אפשרית.

גם בבית, הפעילויות שאנחנו עושים למטרות הנאה בלבד הן מבוססות טכנולוגיה חדשנית.

מדי שנה, צעירים ויזמים רבים מציגים לקהל הרחב פטנטים חדשים, שרבים מהם נועדו לשמש למטרות הנאה ובילוי, ונראה שמדובר בתהליך התפתחותי שלא ניתן לעצור אותו.

ומה קורה עם אטרקציות מהסוג שאנחנו גדלנו עליהן? לעת עתה, הן עדיין מקבלות התייחסות רבה מצד ילדים בכל העולם המערבי. עם זאת, אפשר לראות שהגיל שבו מתחילים להתעניין בטכנולוגיה ולתת לה להכתיב את שעות הבילוי והפנאי קטן עם הזמן.

אטרקציות
אטרקציות טכנולוגיות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *