ארון בגדים במבצע – המבצע הכי שווה!

 

בזמן הלימודים שלי בשיווק הייתי צריכה לעשות מחקר על המבצעים שגורמים למכירות של מוצרים לעלות פלאים. לא היה לי מושג לאיזה שוק לפנות ומה לעשות ואז החלטתי שאני מתכוונת לבדוק את סוגי המבצעים השונים וההשפעות שלהם ואז לראות על איזה סוג מבצעים אבצע את המחקר. התוצאות לא איחרו לבוא. היה לי ברור שאני צריכה לבצע את המחקר בתחום ארונות הבגדים וספציפית לקרוא למבצע שאני רוצה לבדוק ארון בגדים מבצע. מה שרציתי לבדוק הוא האם פרסום ארון בגדים במבצע מביא באופן משמעותי לעלייה במכירות שלו גם אם ההורדה במחיר שולית וזניחה.

הופתעתי לגלות עד כמה השימוש במילים ארון בגדים במבצע יכולה להביא לגידול במכירות. בהתחלה בדקתי מה קורה כאשר מפרסמים פרטים על ארונות בגדים ללא השימוש במונח מבצע. בדקתי עד כמה עולות המכירות בשבוע שלאחר פרסום קמפיין כל שהוא בתחום של ארונות הבגדים. אחר כך פרסמתי קמפיין של ארון בגדים במבצע ובדקתי בשבוע שלאחריו את התוצאות. הופתעתי לראות עד כמה הפערים היו גדולים. הקמפיין של ארון בגדים במבצע הביא לעלייה משמעותית בכמות המכירות בניגוד לקמפיין הרגיל וזאת למרות שלא היו פערים במחירים. החלטתי לקחת קבוצת מבחן של רוכשים ולשאול אותם מדוע החליטו להגיע ולרכוש את ארון הבגדים דווקא שפורסם הקמפיין של ארון בגדים במבצע. חלקם טענו שבכלל לא שמו לב לקמפיין הקודם וחלקם הסבירו שברגע שמפרסמים מוצר כל שהוא יחד עם המילה במבצע הם מרגישים הבשלה כל שהיא של השוק ומעוניינים לבוא ולרכוש אותו.

הפרסום של ארון בגדים במבצע היה מבחינתם האינדיקציה שהגיעה השעה וסוף סוף מוכרים ארונות בגדים במחירים ריאליים ושפויים. הם לא לקחו בחשבון שאולי מדובר בקמפיין שיווקי ולא באמת במבצע כמו שנדמה להם. הם הודו שלא טרחו ללכת לבדוק מחירים ולבצע השוואות של מה היה המחיר של ארון הבגדים לפי אותו מבצע מדובר של ארון בגדים במבצע. מדובר בקהל פשוט ושבוי משום שברגע שמפרסמים ארון בגדים במבצע עצם השימוש במונח מבצע גורם להם ללכת ולרכוש את הארון מבלי לבדוק פרטים נוספים.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *