בלדרות בינלאומית – אומנות השילוח

 

מאז שעולם האינטרנט הפך ליותר ויותר שימושי, כביכול הבלדרות בינלאומית נראית מיושנת ולא רלוונטית משום שאם פעם היה לוקח למכתב שבועות רבים להגיע לייעדו, היום בלחיצת כפתור ניתן לשלוח דואר אלקטרוני לכל מקום בעולם אשר מגיע תוך שניות. השימוש במכתבים היום הפך יותר ויותר נדיר וכל מסמך שניתן להעביר באופן סרוק באמצעות דואר אלקטרוני, יעדיפו להעביר כך מאשר לשלוח באמצעות בלדרות בינלאומית אשר עלולה לקחת שבועות ארוכים ולעיתים אפילו חודשים. עם זאת, ניתן לראות שגם הבלדרות הבינלאומית עברה התפתחות רבתי בכל מה שקשור במשלוחים ברחבי העולם והתחייבות לזמנים קצרים במשלוח. כך למשל חברות אשר מספקות ביגוד ספורט. הרבה פעמים הביגוד מיוצר בסין אבל נעשים משלוחים לכל העולם באמצעות חברות שילוח ענקיות אשר הלכה למעשה הופכות את המטוסים לחברות בלדרות בינלאומית. נעשו בדיקות ומחקרים רבים אשר הוכיחו שהרבה יותר זול לקיים את הייצור במקום כמו סין אשר משלמים ממש מעט לעובדים ולשנע משם את המוצרים לרחבי כל העולם.

על אף שמדובר בתנועה של אלפי מטוסים אשר העלויות של הדלק ושעות הטיסה הן גבוהות מאוד, ביחס לעלויות של ייצור הבגדים בארץ אליה מעוניינים לייבא, מדובר בסכומים בטלים בשישים. התהליך שמתרחש הוא שהעולם הופך להיות יותר ויותר גלובאלי ומה שפעם היה נראה בעייתי בשל מרחק הופך היום להסתכלות רחבה יותר כביכול מדובר בכפר אחד גדול. בלדרות בינלאומית הפכה לשכיחה כאילו מדובר בשליחת מכתב מעפולה לתל אביב.

ההסתגלות המחשבתית הנדרשת לבלדרות בינלאומית היא שינוי החשיבה שבעצם הכל הרבה יותר פשוט היום. באופן זה, נכנסים לאתר האינטרנט בזמן שיושבים בבית קפה בתל אביב וקוראים על מוצרי ספורט של חברה אמריקאית. ככל שמוצאים משהו יפה אשר מעוניינים לרכוש מבצעים את הרכישה אשר בדרך כלל מגיעה למרכז מכירות ענק אשר נמצא בהודו או בסין ומשם מנותבות הבקשות למכירה אשר מגיעות למרכז הציוד שבו נמצאים כל הבגדים משם עושים את השילוחים באמצעות בלדרות בינלאומית ליעד המבוקש. באופן זה, אין כל הבדל בין הזמנה מנורבגיה או הזמנה ממדינת ישראל.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *