דבורת התבור- האטרקציה שלא מוותרים

אם אתם רוצים אטרקציה שונה לילדים שלכם, זה הזמן להגיע למרכז המבקרים בכפר תבור. מרכז זה מציע סיורים מודרכים בהם הילדים לומדים על תהליכי ייצור הדבר, ביקור במכוורת דבש, ייצור המשי ע"י טוואי המשי, ופעילות ויצירה לילדים.

מהי אטרקציית דבורת התבור?

דבורת התבור היא אטרקציה לילדים אשר מלמדת את ילדים על ייצור הדבר, ואף מפעילה את הילדים בפעילויות יצירה שונים. במרכז המבקרים למרגלות הר תבור, ישנה מכוורת פעילה והמבקרים אשר מייסרים במקום מקבלים הסבר על תהליך הכנת הדבש ע"י הדבורים, מבקרים ברדיית דבש ואף צופים בתהליכי ייצור הדבש במצפה דבורים ייחודי ובליווי דבוראי אשר מדגים בזמן אמת איך מייצרים דבש מהדבורים. הילדים לומדים על זחלי טוואי המשי במקום, תולעים האדומות אשר עוזרת במחזור פסולת אורגנית, ולומדים על ההבדל בין זחלי הטוואי לתולעים האדומות. בין הצפייה ללמידה, ישנה הפעלה לילדים והם לומדים ליצור בעצמם דבש ואף לוקחים אותו הביתה.

מה עושים בדבורת התבור?

בדבורת התבור מסיירים הילדים ולומדים על הדבורים, ייצור הדבש ונהנים מסדנאות יצירה שונות אשר מוצעות במקום ומתקשרות לנושא הדבש. בין הנושאים הקשורים לדבש נחשפים הילדים לדבש האינדיאני, נרות ריחניים ושכמיית הדבורה. כמו כן, יכולים הילדים ליהנות מפינת החי במקום אשר כוללת לא מעט סוגי חיות משק ביניהם: עזים ננסיות, תוכים, טווסים ועוד. בסיום הסיור ישנה חנות דבש בה מוכרים מוצרים דבש שונים, אשר ניתן לקנות אום. אטרקציית דבורת התבור מתאימה לכל המשפחה ואף לילדים קטנים יותר, היא מלמדת ואף נותנת לילדים להתנסות ביצירת הדבש לבד.

האם יש צורך לתאם מראש את הסיור?

את הסיור בדבורת התבור רצוי לתאם מראש, מאחר שמדובר על הדרכות עם קבוצות של אנשים בליווי מדריך והסברים. המקום פתוח כל יום עד חמש אחה"צ, ואף יש הנחות לגמלאים, סטודנטים, נכים ועוד. מדובר על חוויה כיפית לכל המשפחה, אשר גם מלמדת את הילדים הקטנים על ייצור הדבש וגם מפעילה אותם. כמו כן, יש צורך לקנות כרטיסים מראש לסיורי ההדרכה במקום, ולתאם מראש את התאריך והשעה אשר מתאימים לכם ולילדים שלכם.

 

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *