יחסי עובד מעביד

 

יחסי עובד מעביד הם יחסים מורכבים מאוד. מדובר על יחסי עבודה אשר מעוגנים ע"י חוקים אשר קבעה המדינה במהלך השנים. יחסי עובד מעביד כוללים את כל זכויות העובדים שעל המעסיק לעמוד בהם וכן את פיצויי הפיטורים בסוף תקופת העסקה. ישנם לא מעט מעסיקים בשנים האחרונות אשר מתעלמים מזכויות העובדים ועושים מה שהם רוצים בניגוד לחוק.

מהם יחסי עובד מעביד?

יחסי עובד מעביד הם אותם היחסים בין העובד לבין המעסיק לגבי אופן העסקת העובד במהלך תקופת העסקתו בתחום בו הוא עובד. יחסי עובד מעביד כוללים את כל זכויות העובד אשר מגיעים לו בתור עובד החל מחוק פיצויי פיטורין, דמי מחלה, חופשות, חופשת לידה, נסיעות, שכר ועוד. אסור לעובד לעבור על זכויות העובד, כל עובד שעובר על החוקים אשר נקבעו צפוי לעונש שהוא קנס כספי ודיון בבית הדין לעבודה אשר בסופו מקבל המעסיק עונש על עבירות שהוא עשה. זכויות העובדים נועדו על מנת להגן על העובדים מפני ניצול לרעה או הפלייה במהלך עבודתם.

לשם מה צריך יחסי עובד מעביד?

יחסי עובד מעביד הם חלק בלתי נכבד בעסקת העובד. כאשר עובד מתקבל מקום עבודה חדש הוא צריך לדעת את כל הזכויות שמגיעות לו בתור עובד. כל הזכויות של העובד מנוסחות בהסכם עבודה בין המעסיק לעובד בהם מפורטים תנאי העסקה, זמן העסקה, מהות העבודה, חופשות, שכר, נסיעות, הבראה ועוד וכלל פרטי המעסיק ופרטי העובד. מעבר לכך על העובד לחתום על טופס 106 של תחילת העבודה, טופס זה מועבר לביטוח לאומי על מנת לדווח על עובד חדש כחוק. בטופס 106 מפורט כמו כן תחילת עבודתו של העובד שבהמשך נקלט אצל ביטוח לאומי.

מי קובע את יחסי מעסיק עובד?

את יחסי מעסיק עובד קובע בית הדין לעבודה. בית הדין לעבודה הוא הגורם המוסמך לקבוע בכל שאלת יחסי עובד מעביד. לכן בכל בעיה או עבירה על אחד מזכויותיו של העובד במהלך עבודתו, רשאי העובד לפנות לבית דין לעבודה ולדווח על המעסיק אשר עובר על החוקים, ובית הדין לעבודה רשאי לשפוט את המעסיק בהתאם לחומרת העבירה.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *