עיצוב מטבחים

 

המטבח כיום רחוק שנות אור מהחדר הסגור והפשוט שזכור לנו מפעם. תחום עיצוב המטבחים  הפך לעולם שלם של יצירתיות, אסתטיקה ותכנון מוקפד החוברים יחד לבנייתו של לב הבית. השאיפה היא יצירה של מקום שיהיה נוח במיוחד, ויתאים לצרכים בצורה האופטימאלית ביותר. חלל בעל עיצוב הרמוני, אטרקטיבי וחדשני – שיעורר בקרב בני הבית אווירה נעימה ומושכת.

עיצוב מטבחים בקו אסתטי לצד תכנון מטבח פונקציונאלי הוא הרמוניה בין עיצוב, יופי, חדשנות ושימושיות האפשרית כיום בכל תקציב וטעם. הקו המנחה הוא ראשית כל תכנון מטבחים מעוצבים שיעניק לבני הבית נוחיות מרבית. הגודל, המיקום והצרכים של המשתמשים במטבח מאופיינים מראש בהקפדה. לאחר תכנון ראשוני של ארגון נכון ומתאים של המטבח, משתלב הפן העיצובי, העוטף את הנוחיות במראה אטרקטיבי ומעניק תוצאה של מקום שנעים לשהות בו וגם נוח להשתמש בו.

אחד העקרונות המנחים ליצירת נוחיות ומראה אלגנטי בעיצוב מטבחים הוא הימנעות מעומס ויזואלי במטבח – מרבית הכלים במטבח יהיו, למשל, נסתרים מהעין. כיום בתחום עיצוב מטבחים המטבח הוא בעל כמה שיותר אזורים "נקיים" המעניקים גם תחושת מרחב וגם סדר כללי באזור ההכנה והבישול. שטחי אחסון נרחבים בגודלם וזאת על מנת לאפשר כמות מספקת של שטח אחסון מבלי ליצור תחושת כובד. קיימים כיום פתרונות עיצוביים מגוונים, בהתאם לסגנון ולטעם וגם בהתאם לתנאי האזור המיועד להיות המטבח.

דוגמאות לשטחי אחסון מודרניים בעיצוב מטבחים הם למשל ארונות הפרושים על פני קיר שלם, וחוסכים מקום רב יחד עם יצירת קו אחיד ונעים לעין. טרנד נוסף שתפס תאוצה הוא יצירת 'אי' במרכז המטבח, המעניק גם מקום לאחסון וגם בעל פוטנציאל גדול להזניק את המראה של מטבח מעוצב.

בין שלל הסגנונות והמגמות החדשניות בעיצוב מטבחים, הדבר הנכון ביותר הוא לאפיין את ההרגלים, הצרכים, אופן השימוש ואופיים של המשתמשים במטבח על מנת לבחור את הטרנדים המתאימים. כך תתקבל התוצאה הנוחה והמרהיבה ביותר במטבח, המשפיעה על עיצוב הבית כולו לשנים רבות ואין טעם ללכת שבי אחר מטבח מעוצב ומסוגנן, אך כזה שאינו מתאים למשפחה או לדיירים.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *