פיתוח תמונות על קנבס

קנבס

העידן הדיגיטלי גורם לנו לפתח פחות ופחות תמונות. בעבר צילמנו בעזרת פילים, וכדי לראות את התמונה היה צריך לפתח אותה.

כיום התמונה נמצאת בזמינות מידית על הסמארטפון. יחד עם זאת, פיתוח תמונות לא נעלם לגמרי ואחד השימושים המרכזיים הוא תמונת קנבס.

 

מה זה תמונת קנבס?

קנבס הוא בד חזק הארוג בצורה גסה, ושימושו המקורי היה ליצירת מפרשי ספינות ואוהלים. בד הקנבס שימש ליצירות אמנות כבר במאה ה-14, אבל רק בשנות ה-90 של המאה ה-20, עם התפתחות טכנולוגיות ההדפסה התפתח תחום ההדפסה על קנבס. תמונת קנבס תתאים לשימושים שונים. כך למשל, ניתן להגדיל תמונה לגדלים שונים או לשכפל יצירות אמנות. טכניקת ההדפסה על קנבס מאפשרת יצירת הדפסים מיוחדים ומרשימים שיכולים לשמש לקישוט קירות הבית או המשרד.

 

עמיד לאורך זמן

בד הקנבס המשמש להדפסה עשוי מעירוב בין קנבס לחומרים נוספים כמו פוליאסטר. כך נוצר בד איכותי יותר המונע מן הצבעים להיספג ולהימרח. קיימים בדים המכילים חומציות רבה וגורמים לדהייה של הצבעים, אך בד הקנבס המעורב מאפשר להדפיס תמונות באיכות גבוהה שיישמרו במצבן המקורי לאורך זמן רב.

 

טכניקת ההדפסה של תמונת קנבס

הדפסה על קנבס מבוססת על טכניקה הכוללת התזת צבעים על גבי הבד. אחרי ההתזה הבד נמתח על גבי מסגרת עץ ומכוסה בחומר המיועד למניעת ריקבון וחימצון של הבד. טכניקת ההדפסה והשימור מאפשרות יצירת תמונה איכותית שתישמר זמן רב.

 

מהמגירה לקיר

כשמפתחים תמונה בצורה רגילה היא נשארת במגירה ומעלה אבק, אך תמונה המודפסת על גבי קנבס נתלית על הקיר בכל מקום שתבחרו. כך התמונה שצילמתם מקבלת משמעות חדשה וממשיכה ללוות אתכם בחיי היומיום.

 

איך עושים את זה?

הזמנת פיתוח תמונת קנבס פשוטה מאוד. אם בעבר היה צורך להגיע לצלמניה, לחכות בתור ולהתפלל שהפילים לא נשרפו, כיום תוכלו לבצע הכל בלחיצת כפתור. חנויות שונות מציעות שירותי פיתוח ברשת האינטרנט. כל שעליכם לעשות הוא להעלות את הקובץ לאתר החנות ולבצע הזמנה. תבחרו את גודל התמונה הרצוי לכם ואת כתובת המשלוח, ותקבלו תמונת קנבס איכותית אליכם הביתה.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *